مراسم تقدیر از مدیران و دست‌اندرکاران برگزاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت برگزار شد

دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ضمن تشکر از عوامل اجرایی این جشنواره گفت: سینماحقیقت به یک سطح مقایسه‌ای تبدیل شده و با بودجه اندک و امکاناتی که در اختیار دارد، نتیجه قابل قبولی کسب کرده است.
محمد حمیدی‌مقدم در آیین تقدیر از مدیران و دست‌اندرکاران سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت که صبح امروز –دوشنبه ۷ بهمن‌ماه ۹۸- در سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه و اشاره به اتفاقات تلخ روزهای اخیر همچون شهادت سردار سلیمانی، درگذشت جمعی از هموطنان در کرمان، حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و سیل سیستان و بلوچستان اظهار کرد: روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و امیدوارم روزهای پیش‌رو، روزهایی شاد و پرنشاط برای مردم کشورمان باشد.
وی درباره‌ی برگزاری این مراسم تقدیر توضیح داد: معمولاً چنین رسمی برای تقدیر از فعالان هر جشنواره‌ای وجود دارد، اما پس از جشنواره سینماحقیقت ایام خوبی نداشتیم. قرار بود مراسمی به اتفاق خانواده دست‌اندرکاران جشنواره داشته باشیم اما تصمیم گرفتیم هزینه‌ی این مراسم را به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان اهدا کنیم. این تقدیر واجب بود چون جشنواره امسال جشنواره‌ای متفاوت بود.
حمیدی‌مقدم با تشکر از زحمات دبیران پیشین جشنواره که زیرساختی را فراهم کردند تا جشنواره سیزدهم به شکلی مطلوب و استاندارد برگزار شود، اظهار کرد: طی چند ماه تغییراتی را در شیوه برگزاری جشنواره ایجاد کردیم و این تغییرات در کنار افزوده شدن تولید فیلم‌های تجربی و کم‌بودجه و خلاق به فعالیت‌های جاری مرکز، روزهای متراکمی را برای من و همکاران در پی داشت. ممنون که این فشار را تحمل کردید.
وی افزود: مرکز گسترش و سینماحقیقت یک خانواده است و با تمام جشنواره‌های ایران تفاوت دارد، چون گروهی همکار در کنار همراهانی همیشگی، امور این جشنواره را پیش می‌برند. بازخوردهایی که از مدیران سینمایی، فیلمسازان و مخاطبان گرفتیم بسیار خوب بود و به همین بهانه قصد تقدیر از همکاران و دست‌اندرکاران جشنواره را داریم.

مدیرعامل مرکز گسترش با ابراز امیدواری از برگزاری هرچه بهتر جشنواره سینماحقیقت در دوره‌های پیش‌رو خاطرنشان کرد: سینماحقیقت به یک سطح مقایسه‌ای تبدیل شده و با بودجه اندک و امکاناتی که در اختیار دارد، نتیجه قابل قبولی کسب کرده است.
وی ضمن تاکید بر تاثیر شورای سیاست‌گذاری سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت گفت: در این دوره انجمن صنفی تهیه‌کنندگان و کارگردانان سینمای مستند همراهی خوبی با ما داشتند و شورای سیاست‌گذاری ما نیز در حد حرف باقی نماند و در تمامی سطوح تاثیرگذار بود. هفته گذشته نخستین جلسه شورای اجرایی جشنواره چهاردهم سینماحقیقت را نیز برگزار کردیم و امیدواریم با برنامه‌ریزی مدون، سال بعد جشنواره‌ای بهتر از امسال داشته باشیم.
حمیدی‌مقدم در پایان با ذکر نام تک‌تک عوامل اجرایی جشنواره و عملکرد آن‌ها در هر بخش، از این افراد تقدیر کرده و لوحی را به پاس تشکر به آن‌ها تقدیم کرد.
مرتضی رزاق‌کریمی قائم‌مقام مدیرعامل مرکز گسترش هم پس از دریافت لوح خود، ضمن تشکر از تلاش‌های حمیدی‌مقدم اظهار کرد: پیش از برگزاری جشنواره، برخی دوستان نگرانی‌هایی داشتند که سینماحقیقت با توجه به سابقه طولانی آقای طباطبایی‌نژاد در مدیریت این رویداد، به چه شکل برگزار خواهد شد. باورهایی هم در فرهنگ عامه ما مبنی بر نحس بودن عدد سیزده وجود دارد، اما آقای حمیدی‌مقدم با عملکرد خود ثابت کردند که عدد سیزده می‌تواند عامل نوزایی باشد. امیدوارم این نوزایی زایش‌های جدیدی را به بار آورد.